Služby

Ve své práci používám zejména techniky

DNS - Dynamická neuromuskulární stabilizace

Dynamická neuromuskulární stabilizace podle prof. Pavla Koláře vychází z vývojové kineziologie dítěte s cílem změny funkce svalů a celkového nastavení nervového systému. Opravuje nesprávné pohybové programy a  zaměřuje cvičení na stabilizaci trupu aktivací hlubokého stabilizačního systému páteře, což je klíčové pro kvalitní funkci svalů končetin. Výsledkem je optimalizace sil působících na páteř a klouby, minimalizující riziko jejich přetěžování. 

Vojtova reflexní lokomoce​

Vojtova reflexní lokomoce  je terapeutický princip zaměřený na aktivaci vrozených motorických reakcí. Prostřednictvím stimulace reflexních zón dochází k vyvolání reflexního pohybu, což přispívá k podpoře správného motorického vývoje a usnadňuje terapeutický proces. Metoda se používá hlavně při péči o miminka, ale lze ji výhodně aplikovat i pro dospělé klienty. 

Diagnostika a terapie funkčních poruch pohybového aparátu

Tento komplexní přístup zahrnuje diagnostiku a léčbu zaměřenou na obnovení optimálního pohybu. Využívá různorodé terapeutické techniky (měkké a mobilizační techniky, myofasciální postupy, postizometrickou relaxaci, terapii spoušťových bodů, práci se svalovými řetězci, zkoumání viscero-somatických vztahů) a integruje je do osobního plánu s cílem zlepšit celkovou funkci pohybového aparátu. 

Fyzioterapie funkce

Fyzioterapie funkce podle Clary Lewitové přináší jemný přístup, kdy fyzioterapeut citlivě „čte“ strukturu, napětí měkkých tkání a reaktivitu pacienta v kontextu jeho funkce, pohybu a chování. Každý krok terapeutické práce je pečlivě přizpůsoben celkovému pohledu na pacienta a jeho potřeby, zaměřuje se na celkový stav pacienta a terapeuticky na něj působí ve smyslu optimalizace. 

Kraniosakrální osteopatie

Kraniosakrální osteopatie představuje jemnou manuální techniku, která se zaměřuje na harmonizaci stavu centrální nervové soustavy a zprostředkovaně ovlivňuje všechny procesy v těle. Tato terapie je vhodná pro klienty všech věkových skupin a nabízí příjemné ošetření, které respektuje individuální potřeby pacientů a podporuje celkový stav jejich zdraví.

Aktivní stélky Formthotics™

Aktivní stélky Formthotics™ jsou  speciální ortopedické vložky, které se individuálně upravují pro daného klienta, efektivně stabilizují chodidlo, umožňují plné využití funkce nohy a podporují správné držení těla. Tyto stélky jsou navrženy s ohledem na individuální potřeby pacienta, přinášejí pohodlí a účinnost pro celkové zdraví nohou i celého pohybového systému.

Jak to u mě při návštěvě probíhá?

1. Objednáte se

Po telefonu si domluvíme termín vašeho ošetření.

2. První návštěva

Na první návštěvě probereme vaše představy a potřeby. Následně provedu anamnézu a kineziologický rozbor.

3. Sestavení individuálního plánu

Na základě zjištěných skutečnostní navrhnu další postup.

Časté dotazy

Vzhledem k tomu, že nejsem zdravotnické zařízení, není možné hradit mé služby ze zdravotního pojištění.

Délku jednotlivých návštěv přizpůsobuji vždy podle individuálních potřeb klienta. Nejčastější délka návštěvy je 1 hodina.

Po individuální domluvě je ve výjimečných případech možné, abych dojela za klientem. Preferuji ale návštěvu v mé provozovně, kde mám veškeré potřebné vybavení.

Nenašli jste odpověď na vaše otázky?

Neváhejte mi zavolat a ráda vám odpovím.

Přejít nahoru